Magnolia Bostad – Huvudsponsor för IS Halmia Dam
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Idrottssällskapet Halmia
Fotboll
Spelade matcher
SEPTEMBER 2021
 
18
15:00
lör
15:00    
P-2010, Halmstad Arena gräs Plan5
P-2010 » 
IS Halmia - SRG Himledalen Vit
  -      
18
14:30
lör
14:30    
Dam, Fredriksbergs IP
Dam » 
BK Kenty - IS Halmia
0  -  2  
18
12:00
lör
12:00    
Herr, Laröds IP A-plan
Herr » 
Hittarps IK - IS Halmia
2  -  1  
18
11:00
lör
11:00    
U15, Halmstad Arena Klaraplanen
U15 » 
IS Halmia - Falkenbergs FF
4  -  1  
15
17:30
ons
17:30    
P-2010, Tranevall
P-2010 » 
HGH FC - IS Halmia
  -      
15
17:30
ons
17:30    
P-2011, Tranevall
P-2011 » 
HGH FC - IS Halmia
  -      
14
19:00
tis
19:00    
U15, Halmstad Arena P6
U15 » 
IS Halmia - IFK Fjärås
1  -  2  
 
12
13:00
sön
13:00    
P-2010, Halmstad Arena P15
P-2010 » 
IS Halmia - Vessigebro BK
  -      
12
13:00
sön
13:00    
P-2011, Halmstad Arena P15
P-2011 » 
IS Halmia - Vessigebro BK
  -      
12
13:00
sön
13:00    
U13, Frillesås IP A 9mot9
U13 » 
Frillesås FF grön - IS Halmia
1  -  5  
12
10:00
sön
10:00    
P-2010, Bortamatch Plan15
P-2010 » 
IF Leikin - IS Halmia
  -      
12
sön
00:00    
U16, Halmstad Arena P3
U16 » 
IS Halmia - Tölö IF
  -      
11
14:00
lör
14:00    
Dam, Skedalahed konstgräs
Dam » 
IS Halmia - Örby
1  -  2  
11
14:00
lör
14:00    
U14, Varberg Energi Arena C
U14 » 
Varbergs BoIS FC svart - IS Halmia
4  -  1  
11
12:00
lör
12:00    
U15, Halmstad Arena Klaraplanen
U15 » 
IF Leikin - IS Halmia
  -      
10
19:00
fre
19:00    
Herr, Örjans Vall
Herr » 
IS Halmia - Högaborgs BK
2  -  0  
09
19:00
tor
19:00    
U15, Håstens IP konstgräs
U15 » 
Varbergs BoIS FC - IS Halmia
7  -  0  
09
18:30
tor
18:30    
U16, Halmstad Arena - Plan 3
U16 » 
IS Halmia - Ängelholms FF
  -      
 
05
14:00
sön
14:00    
U14, Halmstad Arena Klaraplanen
U14 » 
IS Halmia - IF Centern
3  -  2  
05
11:00
sön
11:00    
U13, Halmstad Arena P8
U13 » 
IS Halmia - Skrea IF
3  -  1  
04
15:00
lör
15:00    
Herr, Örjans Vall
Herr » 
IS Halmia - Laholms FK
3  -  2  
04
14:00
lör
14:00    
Dam, Örby IP A
Dam » 
IFK Örby - IS Halmia
2  -  2  
04
14:00
lör
14:00    
P-2010, Halmstad Arena gräs Plan 5
P-2010 » 
IS Halmia - Halmstads BK blå
  -      
04
11:00
lör
11:00    
U15, Halmstad Arena Klaraplanen
U15 » 
IS Halmia - Lerkils IF
0  -  5  
04
10:00
lör
10:00    
P-2010, Halmstad Arena P15
P-2010 » 
IF Leikin 1 - IS Halmia
  -      
04
10:00
lör
10:00    
P-2011, Halmstad Arena P15
P-2011 » 
IF Leikin 1 - IS Halmia
  -      
01
18:30
ons
18:30    
U15, Halmstad Arena Klaraplanen
U15 » 
IS Halmia - Träslövsläge IF
4  -  3  
AUGUSTI 2021
 
29
10:15
sön
10:15    
U14, Maleviks IP
U14 » 
Kullavik IF - IS Halmia
3  -  5  
29
10:00
sön
10:00    
P-2010, Halmstad Arena P16
P-2010 » 
IS Halmia - Snöstorp Nyhem FF Röd
  -      
29
10:00
sön
10:00    
P-2011, Halmstad Arena P16
P-2011 » 
IS Halmia - Snöstorp Nyhem FF Röd
  -      
29
09:00
sön
09:00    
U13, Åsa C
U13 » 
Åsa IF 1 - IS Halmia
8  -  2  
28
15:00
lör
15:00    
Herr, Råå IP A-plan
Herr » 
Råå IF - IS Halmia
2  -  3  
28
15:00
lör
15:00    
U16, Särö IP A
U16 » 
Kullavik IF - IS Halmia
2  -  2  
28
13:00
lör
13:00    
Dam, Skedalaheds IP 3
Dam » 
IS Halmia - Göteborgs DFF
2  -  3  
28
11:30
lör
11:30    
P-2010, Alevallen
P-2010 » 
Alets IK - IS Halmia
  -      
26
18:15
tor
18:15    
U15, Halmstad Arena P6
U15 » 
Halmstads BK 3 - IS Halmia
3  -  9  
24
18:00
tis
18:00    
U16, Halmstad Arena - Plan 4
U16 » 
IS Halmia - Laholm FK
3  -  3  
 
22
17:00
sön
17:00    
U15, Rydets IP A konstgräs
U15 » 
Onsala BK - IS Halmia
4  -  0  
22
13:00
sön
13:00    
P-2010, Halmstad Arena P5
P-2010 » 
IS Halmia - BK Astrio Gul
  -      
22
13:00
sön
13:00    
P-2011, Halmstad Arena P5
P-2011 » 
IS Halmia - BK Astrio Gul
  -      
22
11:00
sön
11:00    
U13, Halmstad Arena gräs
U13 » 
IS Halmia - Apel 99
  -      
21
15:00
lör
15:00    
Dam, Mariebovallen 1
Dam » 
Mariebo IK - IS Halmia
1  -  3  
21
11:30
lör
11:30    
P-2010, Halmstad Arena gräs
P-2010 » 
IS Halmia - Hyltebruks IF
  -      
21
11:00
lör
11:00    
U15, Glänninge Park D1
U15 » 
Laholms FK - IS Halmia
0  -  2  
19
19:00
tor
19:00    
Herr, Halmstad Arena P6
Herr » 
IS Halmia - Vejby IF
3  -  0  
17
18:00
tis
18:00    
U16, Halmstad Arena -Plan 4
U16 » 
IS Halmia - Halmstads BK
0  -  7  
 
15
16:00
sön
16:00    
U14, Tuvasvallen A1
U14 » 
Trönninge IF - IS Halmia
4  -  13
15
12:30
sön
12:30    
U16, Ögärdets IP B
U16 » 
IFK Fjärås - IS Halmia
  -      
15
11:00
sön
11:00    
P-2010, Vinåvallen D
P-2010 » 
Vinbergs IF - IS Halmia
  -      
15
11:00
sön
11:00    
P-2011, Vinåvallen D
P-2011 » 
Vinbergs IF - IS Halmia
  -      
14
14:00
lör
14:00    
Dam, Halmstad Arena P6
Dam » 
IS Halmia - Bergdalens IK
1  -  3  
14
14:00
lör
14:00    
P-2010, Halmstad Arena gräs Plan 5
P-2010 » 
IS Halmia - BK Astrio Blå
  -      
13
19:00
fre
19:00    
Herr, Lagavallen Hybridgräs
Herr » 
Ljungby IF - IS Halmia
1  -  1  
13
18:30
fre
18:30    
U15, Halmstad Arena P7
U15 » 
IS Halmia - BK Astrio
2  -  4  
10
19:00
tis
19:00    
U15, Halmstad Arena P4
U15 » 
IS Halmia - Kullavik IF/Särö IK 1
3  -  0  
 
08
11:00
sön
11:00    
U13, Halmstad Arena gräs
U13 » 
IS Halmia - Lerum
  -      
07
17:00
lör
17:00    
Dam, Valhalla 1 Konstgräs
Dam » 
Qviding FIF - IS Halmia
0  -  4  
07
14:00
lör
14:00    
U14, Halmstad Arena gräs
U14 » 
IS Halmia - AIK P08U
  -      
06
19:00
fre
19:00    
Herr, Sennans IP
Herr » 
IS Halmia - Gislaveds IS
5  -  0  
04
19:00
ons
19:00    
Dam, Halmstad Arena P6
Dam » 
IS Halmia - BK Astrio
3  -  0  
04
18:30
ons
18:30    
P-2010, Stafsinge IP 4
P-2010 » 
Stafsinge IF - IS Halmia
  -      
03
17:00
tis
17:00    
U14, Halmstad Arena gräs
U14 » 
IS Halmia - Halmstad bk U14
  -      
JULI 2021
 
28
19:00
ons
19:00    
Dam, Laröds IP
Dam » 
Hittarp - IS Halmia
1  -  4  
28
15:00
ons
15:00    
Buss Eurostop, Hittarp
Hittarps IK - IS Halmia  -      
28
15:00
ons
15:00    
Hittarps IK - IS Halmia  -      
 
06
19:30
tis
19:30    
Dam, Lassalyckan A-plan konstgräs
Dam » 
Ulricehamns IFK - IS Halmia
1  -  2  
 
03
16:00
lör
16:00    
Herr, Örjans Vall
Herr » 
IS Halmia - Hittarps IK
1  -  1  
03
13:00
lör
13:00    
Dam, Halmstad Arena P6
Dam » 
IS Halmia - Ulricehamns IFK
3  -  0  
03
12:00
lör
12:00    
Nya klubbstugan, Skedalahed konstgräs
IS Halmia - Ulricehamn  -      
01
18:00
tor
18:00    
U13, Simlångsdalens IP
U13 » 
Simlångsdalens IF - IS Halmia
1  -  1  
JUNI 2021
 
30
19:00
ons
19:00    
Dam, Bortamatch
Dam » 
BK Astrio - IS Halmia
0  -  4  
29
18:45
tis
18:45    
U16, Halmstad Arena - Plan 3 (Division 4 Pojk (16år)
U16 » 
IS Halmia - Kullavik
3  -  3  
29
18:00
tis
18:00    
Herr, Ryttarvallen 1
Herr » 
Gislaveds IS - IS Halmia
0  -  3  
 
27
17:00
sön
17:00    
Dam, Finnvedsvallen
Dam » 
IFK Värnamo - IS Halmia
1  -  0  
27
11:00
sön
11:00    
U13, Halmstad Arena P8
U13 » 
IS Halmia - IF Centern Blå
0  -  6  
22
19:00
tis
19:00    
U15, Skedalaheds IP 3
U15 » 
Snöstorp Nyhem FF - IS Halmia
0  -  4  
 
20
14:00
sön
14:00    
U16, Rydets IP A konstgräs
U16 » 
Onsala BK - IS Halmia
6  -  6  
20
12:00
sön
12:00    
U14, Halmstad Arena P12
U14 » 
IS Halmia - IF Centern
1  -  4  
19
15:00
lör
15:00    
P-2010, Halmstad Arena P5
P-2010 » 
IS Halmia - HGH FC Blå
  -      
19
13:00
lör
13:00    
Dam, Skedalaheds IP 3
Dam » 
IS Halmia - Nittorps IK
4  -  1  
19
11:00
lör
11:00    
Nya klubbstugan, Skedalahed konstgräs
IS Halmia - Nittorp  -      
18
18:30
fre
18:30    
U15, Halmstad Arena Klaraplanen
U15 » 
IS Halmia - IF Böljan Falkenberg
2  -  5  
17
19:00
tor
19:00    
Herr, Stafsinge IP 1
Herr » 
Stafsinge IF - IS Halmia
5  -  0  
17
18:30
tor
18:30    
U13, Halmstad Arena plan 12
U13 » 
IS Halmia - Oskarström
0  -  0  
15
19:00
tis
19:00    
Herr, Örjans Vall - A-plan
Herr » 
IS Halmia - Eskilsminne
2  -  3  
15
18:30
tis
18:30    
U13, Halmstad Arena P10
U13 » 
Halmstads BK - IS Halmia
2  -  0  
15
18:30
tis
18:30    
U15, Kristineslätt IP 5
U15 » 
Falkenbergs FF - IS Halmia
6  -  0  
 
13
14:00
sön
14:00    
Dam, Vapenvallen
Dam » 
Husqvarna FF - IS Halmia
1  -  3  
13
12:00
sön
12:00    
U14, Bortamatch
U14 » 
Trönninge if - IS Halmia
  -      
13
11:00
sön
11:00    
U15, Halmstad Arena Klaraplanen
U15 » 
IS Halmia - Trönninge IF
7  -  1  
12
11:00
lör
11:00    
U16, Halmstad Arena P4
U16 » 
IS Halmia - BK Astrio
6  -  0  
12
10:30
lör
10:30    
P-2010, Skedalaheds IP 4
P-2010 » 
Snöstorp Nyhem FF Grön - IS Halmia
  -      
10
19:00
tor
19:00    
Herr, Örjans Vall
Herr » 
IS Halmia - Waggeryds IK
1  -  1  
09
19:00
ons
19:00    
U15, Söndrums IP konstgräs
U15 » 
BK Astrio - IS Halmia
0  -  5  
 
06
12:00
sön
12:00    
U14, Halmstad Arena P3
U14 » 
IS Halmia - Hasslövs IS
15  -  0  
06
11:00
sön
11:00    
U13, Halmstad Arena P8
U13 » 
IS Halmia - Laholms FK
1  -  1  
06
sön
00:00    
U16, Hamravallen A
U16 » 
Tölö IF - IS Halmia
  -      
05
14:00
lör
14:00    
U14, Getinge IP 1
U14 » 
Getinge IF - IS Halmia
0  -  12
05
13:00
lör
13:00    
Dam, Skedalaheds IP 3
Dam » 
IS Halmia - BK Kenty
5  -  1  
05
11:00
lör
11:00    
Nya klubbstugan, Skedalahed konstgräs
IS Halmia - BK Kenty  -      
04
19:00
fre
19:00    
Herr, Idrottsparken
Herr » 
Anderstorps IF - IS Halmia
1  -  8  
04
18:30
fre
18:30    
U15, Halmstad Arena P12
U15 » 
IS Halmia - Kungsbacka IF
2  -  5  
04
18:00
fre
18:00    
P-2010, Kärlekens IP
P-2010 » 
IF Centern Blå - IS Halmia
  -      
02
18:30
ons
18:30    
U15, Halmstad Arena Klaraplanen
U15 » 
IS Halmia - WRY
7  -  0  
01
19:00
tis
19:00    
Dam, Glänninge
Dam » 
Laholm - IS Halmia
2  -  2  
01
18:30
tis
18:30    
Herr, Sennans IP
Herr » 
IS Halmia (D3H) - BK Astrio (D2H)
3  -  1  
MAJ 2021
 
30
14:30
sön
14:30    
P-2010, Halmstad Arena P5
P-2010 » 
IS Halmia - Halmstads BK blå
  -      
30
14:00
sön
14:00    
U13, Skedalaheds IP
U13 » 
Snöstorp Nyhem FF Grön - IS Halmia
1  -  3  
30
14:00
sön
14:00    
U14, Halmstad Arena P8
U14 » 
Halmstads BK blå - IS Halmia
4  -  13
30
12:30
sön
12:30    
U15, Kungsbacka sportcenter 5
U15 » 
Lerkils IF - IS Halmia
1  -  4  
29
12:00
lör
12:00    
U16, Kungsbacka sportcenter 1
U16 » 
Kungsbacka IF - IS Halmia
5  -  8  
28
18:00
fre
18:00    
U15, Halmstad Arena Klaraplanen
U15 » 
Halmstads BK - IS Halmia
7  -  3  
27
17:30
tor
17:30    
U14, Halmstad Arena P3
U14 » 
IS Halmia - Trönninge IF Vit
10  -  4  
 
23
16:00
sön
16:00    
P-2010, Glänninge Park B
P-2010 » 
Laholms FK - IS Halmia
  -      
23
11:00
sön
11:00    
U13, Halmstad Arena P8
U13 » 
IS Halmia - BK Astrio
1  -  3  
22
11:00
lör
11:00    
U15, Halmstad Arena Klaraplanen
U15 » 
IS Halmia - Varbergs BoIS FC
2  -  6  
21
18:00
fre
18:00    
U14, Wegeli IP 1
U14 » 
HGH FC - IS Halmia
1  -  3  
19
19:00
ons
19:00    
U16, Halmstad Arena - Klaraplanen
U16 » 
IS Halmia - Laholms FK
  -      
19
18:30
ons
18:30    
U15, Halmstad Arena P3
U15 » 
IS Halmia - HGH FC
1  -  1  
 
16
14:00
sön
14:00    
U13, L:a Tjärby IP A
U13 » 
VGLT - IS Halmia
3  -  9  
16
12:30
sön
12:30    
Buss Eurostop, Bortamatch
 
- IS Halmia  -      
16
12:30
sön
12:30    
Buss PS Olje AB, Bortamatch
 
- IS Halmia  -      
16
12:00
sön
12:00    
U14, Halmstad Arena P3
U14 » 
IS Halmia - Lidhults GOIF
6  -  1  
15
11:30
lör
11:30    
U16, Halmstad Arena Plan 3
U16 » 
IS Halmia - Tölö IF
  -      
15
10:00
lör
10:00    
U14, Söndrums IP D
U14 » 
BK Astrio 2 - IS Halmia
0  -  10
14
18:30
fre
18:30    
U15, Halmstad Arena P4
U15 » 
IS Halmia - Laholms FK
5  -  2  
12
18:30
ons
18:30    
U15, Kärlekens IP
U15 » 
IF Centern - IS Halmia
5  -  0  
 
09
13:00
sön
13:00    
U14, Glänninge Park D1
U14 » 
Laholms FK - IS Halmia
2  -  7  
09
11:00
sön
11:00    
Buss Eurostop, Halmstad Arena gräs
IS Halmia - Oskarström  -      
09
11:00
sön
11:00    
U13, Halmstad Arena P8
U13 » 
IS Halmia - Oskarströms IS
0  -  0  
08
13:00
lör
13:00    
P-2010, Halmstad Arena P5
P-2010 » 
IS Halmia - BK Astrio Blå
  -      
08
11:00
lör
11:00    
U15, Söndrums IP B
U15 » 
BK Astrio - IS Halmia
3  -  0  
06
19:15
tor
19:15    
U16, Halmstad Arena P3
U16 » 
IS Halmia - IFK Fjärås
4  -  2  
 
02
16:15
sön
16:15    
U16, Halmstad Arena plan 6
U16 » 
IS Halmia - Sperlingsholms IF
  -      
APRIL 2021
 
10
12:00
lör
12:00    
Herr, Halmstad Arena P6
Herr » 
IF Leikin (D4H) - IS Halmia (D3H)
  -      
MARS 2021
 
28
14:15
sön
14:15    
U16, Skedalahed konstgräs
U16 » 
Snöstorp Nyhem FF - IS Halmia
  -      
26
17:30
fre
17:30    
Herr, Halmstad Arena P6
Herr » 
IS Halmia (D3H) - IFK Tidaholm (D2H)
  -      
 
20
14:00
lör
14:00    
U16, Övrig plats
U16 » 
Lunds BK - IS Halmia
  -      
20
10:00
lör
10:00    
U16, Plan 6
 
U16 » 
IS Halmia - Ej klart
  -      
 
13
14:00
lör
14:00    
U16, Plan 6
 
U16 » 
IS Halmia - Ej klart
  -      
 
06
14:00
lör
14:00    
U16, Skedalahed konstgräs
U16 » 
IS Halmia - Laholms FK
  -      
FEBRUARI 2021
 
28
12:15
sön
12:15    
U16, Söndrums IP
U16 » 
BK Astrio - IS Halmia
  -      
27
12:00
lör
12:00    
Herr, Söndrums IP konstgräs
Herr » 
Alets IK (D4H) - IS Halmia (D3H)
  -      
27
09:30
lör
09:30    
P-2010, Andersbergshallen
P-2010 » 
IF Leikin - IS Halmia
  -      
 
21
10:00
sön
10:00    
U14, Halmstad Arena - Konstgräs nya
U14 » 
IS Halmia U14 - Is Halmia U13
  -      
20
14:00
lör
14:00    
U16, Kärlekens IP
U16 » 
IS Halmia - Varbergs BoIS
0  -  2  
20
12:00
lör
12:00    
Herr, Halmstad Arena P6
Herr » 
IS Halmia (D3H) - Höganäs BK (D2H)
  -      
 
14
14:00
sön
14:00    
U15, Halmstad Arena IP kgrpl 6
U15 » 
IS Halmia - BK Astrio P05
1  -  0  
13
14:00
lör
14:00    
Herr, Kristineslätt IP 5
Herr » 
Stafsinge IF (D3H) - IS Halmia (D3H)
  -      
13
12:00
lör
12:00    
U16, Kristineslätt IP 5
U16 » 
Falkenberg FF - IS Halmia
5  -  3  
 
07
12:00
sön
12:00    
U15, Halmstad Arena IP kgrpl 7
U15 » 
IS Halmia - IS Halmia
10  -  10
06
12:15
lör
12:15    
U16, Plan 6
U16 » 
IS Halmia - Halmstads BK
1  -  2  
06
12:00
lör
12:00    
Herr, Söndrums IP konstgräs
Herr » 
BK Astrio (D2H) - IS Halmia (D3H)
  -      
 
SPONSORER